Technika Uwalniania Emocji według dr Davida Hawkinsa: Praktyczne Wskazówki

Czy kiedykolwiek czułeś, że emocje utrudniają Ci życie, że nie potrafisz się ich pozbyć? David Hawkins, znany psychiatra i autor, przedstawia prostą, ale skuteczną technikę „puszczenia” emocji. Podczas gdy niektórym może to zająć trochę czasu, aby ją opanować, jej zrozumienie może zmienić sposób, w jaki radzisz sobie z trudnymi uczuciami.

Hawkins przez całe życie badał naturę ludzkiego umysłu i emocji. Jego praca doprowadziła do stworzenia techniki, która pozwala nam w pełni doświadczyć emocji i uwolnić się od ich wpływu. Według Hawkinsa kluczem do uwalniania emocji jest całkowite zaakceptowanie ich istnienia i doświadczenie ich bez oporu.

Kroki Techniki „Puszczenia” Emocji:

Kluczowym elementem techniki uwalniania emocji jest odpuszczenie wszelkiego oporu wobec nich. Zamiast stawiać emocjom opór, musimy pozwolić im swobodnie przepływać. Kiedy przestaniemy stawiać opór lub próbować zmieniać nasze emocje, zauważymy, że z czasem ulegają one zmianie i w końcu znikają. Ten proces pozwala nam na naturalne uwalnianie emocji i powrót do stanu wewnętrznego spokoju.

  1. Skupienie uwagi na samym uczuciu: Kiedy pojawi się emocja, zamiast skupiać się na myślach czy otoczeniu, przenieś swoją uwagę na to, co czujesz. To może oznaczać skupienie na miejscu w ciele, gdzie czujesz to uczucie – na przykład w żołądku lub w klatce piersiowej.
  2. Pozwolenie, by emocja była obecna bez oporu: Odporność to napięcie – fizyczne i mentalne – które towarzyszy emocji. Zamiast się opierać, zrelaksuj się. Odpocznij, usuń napięcie ze swojego ciała. Skoncentruj się na luzie. Przez cały ten czas zwracaj uwagę na emocję, ale pozwól jej istnieć, nie próbując jej usunąć.

Należy pamiętać, że proces ten może zająć trochę czasu. Nie musisz się martwić, jeśli emocja nie zniknie od razu. Ważne jest, aby pozostać z nią, dopóki nie osłabnie. To może zabrać kilka minut lub nawet dłużej, ale kluczowym jest pozostanie cierpliwym i kontynuowanie relaksacji.

Korzyści Techniki „Puszczenia” Emocji:

Podczas praktykowania tej techniki ważne jest także ignorowanie wszelkich myśli, które mogą nas rozpraszać. Zamiast skupiać się na myślach, powinniśmy skoncentrować się na samym uczuciu, które chcemy uwolnić. To pozwoli nam głębiej zanurzyć się w procesie uwalniania emocji i osiągnąć większą świadomość naszego wewnętrznego stanu. Praktyka ta może być szczególnie przydatna gdy mierzysz się z trudnymi emocjami i chcesz odzyskać wewnętrzną wolność.

  • Wsparcie w zamknięciu pewnych tematów: Czasami ludzie utkną w przeszłości, nie mogąc się oderwać od określonych doświadczeń czy wydarzeń. Technika uwalniania emocji daje im narzędzia do tego, aby stopniowo pogodzić się z przeszłością, zaakceptować to, co się wydarzyło, i zacząć się skupiać na teraźniejszości.
  • Zmniejszenie obciążenia emocjonalnego: Nieprzetworzone emocje mogą stać się ciężarem, który ciąży na naszym umyśle i ciele. Uwalnianie tych emocji może pomóc w złagodzeniu tego obciążenia i odzyskaniu poczucia lekkości i wolności.
  • Zwiększenie samopoczucia i życiowej satysfakcji: Kiedy jesteśmy w stanie skutecznie uwalniać negatywne emocje, czujemy się bardziej zrównoważeni, spokojniejsi i szczęśliwsi. To pozwala nam cieszyć się życiem pełniej i bardziej świadomie, pomagając nam budować zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi i samym sobą.

Jeśli technika uwalniania emocji metodą Dr Hawkinsa jest dla Ciebie interesująca to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą 7 dniowych warsztatów prowadzonych tą metodą, które pomogą Ci odzyskać spokój i równowagę.

Dostępne terminy oraz więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://feelwell.com.pl/pakiety/pakiet-uwalnianie-emocji-metoda-dr-hawkinsa 

Poprzedni Post

Moja przygoda z Feel Well Resort
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner