Koncert mis i gongów tybetańskich

Zapraszamy Cię na wyjątkową kąpiel w dźwiękach w Balt-Tur Feel Well Resort w Jastrzębiej Górze.

TO PODRÓŻ DO WEWNĄTRZ, MEDYTACJA, GŁĘBOKI BŁOGI RELAKS..

CZYM SĄ KONCERTY RELAKSACYJNE?

Koncerty relaksacyjne to grupowe sesje dźwiękowe. Nie chodzi tu o słuchanie muzyki, która składa się z określonej melodii. Chodzi o doświadczanie bogactwa palety dźwięków wydobywających się z mis grających i gongów. Cicho, delikatnie i miękko wydobywają się poszczególne tony z mis, potęgują się, nakładają na siebie tworząc silną i trochę tajemniczą różnorodność, by znów się wyciszyć. Dźwięki pojedynczych gongów mieszają się ze sobą, stają się jednością i w ten sposób powstaje swoista przestrzeń dźwiękowa. Dźwięki rozwijają się, wchodzą w rezonans z ludźmi, miejscem, a następnie wybrzmiewają. Nie słuchamy tylko uszami. Dźwięk okrywa nas i czujemy jego wibracje. Dlatego koncerty takie nazywa się często kąpielą w dźwięku.

JAK TO DZIAŁA?

Bycie w przestrzeni dźwiękowej daje nam okazję do odbycia podróży w głąb siebie, do przywitania się ze sobą samą/sobą samym. Dźwięki gongów mają moc przezwyciężenia tzw. „paplaniny umysłu”, przebicia się przez myślenie, analizowanie, itd. Łączą w jedno wszystko to, co na zewnątrz i wewnątrz i dzięki temu doświadczamy połączenia z życiem i całym Stworzeniem, Wszechświatem. Mamy okazję do naprawdę głębokiego odprężenia ciała na poziomie komórkowym oraz do uspokojenia umysłu. Przestrzeń dźwiękowa, w jakiej się znajdujemy tworzy swego rodzaju „kurtynę bezpieczeństwa”, co daje ciału możliwość do całkowitego odpuszczenia, a duszy możliwość do rozwoju i rozkwitnięcia – lub też w ogóle czyni ją dopiero wyczuwalną i zaczynamy odczuwać na wszystkich poziomach, że jest ona ważną częścią nas samych. Powstaje zatem wielowymiarowe doświadczenie dźwięku, które wykracza daleko poza słyszenie i czucie.

JAK WYGLĄDA KONCERT?

Warto zadbać o swój komfort, przynosząc ze sobą koc, poduszkę, ulubioną matę. Strój luźny, wygodny, ciepłe skarpetki, szal. Warto mieć coś do picia. Generalnie leży się na macie w dowolnej pozycji ciała, jednak można też siedzieć. Koncert trwa najczęściej 1,5 godziny.

Cena: 70 zł za osobę
Koncerty w każdą środę w Feel Well Resort
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca
Kontakt
INSTRUKTORKA
Arleta Brzezińska
Prowadząca

Jestem filolożką, eksploratorką i fascynatką potencjału dźwięku, ruchu i medycyny naturalnej. Od pięciu lat zajmuję się dźwiękoterapią pracując na misach grających, gongach, bębnach, tankdrumach i innych instrumentach terapeutycznych. Główną intencją w mojej pracy jest stworzenie ludziom przestrzeni do psychicznego odpoczynku, redukcji stresu oraz regeneracji organizmu na poziomie komórkowym. Ukończyłam czterostopniowy kurs uzdrawiania wibracjami mis tybetańskich i gongów. Prowadzę prywatną praktykę masażową, gram koncerty relaksacyjne dla grup i uczę tańców w kręgu www.taniecradosci.pl

U Nas w feel wszystko przygotowane jest pod aktywność i zdrowy odpoczynek, jeżeli tak jak my, lubisz się ruszać i zwracać uwagę na to co jesz, kochasz morze i naturę, to przyjedź do nas i skorzystaj z oferty skrojonej dla Ciebie!

 

morze
surf
spa
taras do opalania
basen
gym
sauna 3x
surf caffe
fitfood