fbpx
Joga holistyczna
odnowa ciała i ducha w oparciu o wedyjską mądrość wschodu
JOGA
MEDYTACJA
FITFOOD

Joga holistyczna – odnowa ciała i ducha w oparciu o wedyjską mądrość wschodu

Nie musisz jechać do Indii, aby poznać jogę u źródła. Program Dagmary i Łukasza w sposób holistyczny i integralny wspiera rozwój wszystkich aspektów ludzkiej osobowości, jednocześnie łącząc je w doskonałą całość. Otrzymasz wiedzę i narzędzia wychodzące poza ramy praktyki fizycznej, dzięki którym przywrócisz szeroko pojętą równowagę życiową.

Tradycyjnie joga to nie tylko asany…

Joga oznacza łączyć, dlatego też proponujemy Ci jej mądrość oraz ducha w jej pełnym i niezmienionym świetle.

…lecz są one równie ważne, co pozostałe gałęzie praktyki.

Asany są punktem wyjścia ku integracji osobistej, ponieważ ta część praktyki obejmuje ciało, które jest konkretne i namacalne. Postawy jogi ćwiczą każdą część ciała, rozciągają i tonizują mięśnie, mają korzystny wpływ na stawy oraz kręgosłup. Oddziałują nie tylko na ogólną strukturę i mięśnie szkieletowe, ale także na narządy wewnętrzne, gruczoły i nerwy utrzymując cały organizm w znakomitym zdrowiu. Świadoma praca z ciałem likwiduje napięcie fizyczne i umysłowe wyzwalając rozległe zasoby energii.

PAKIET 7 dni zawiera:

 • 6x praktyka Surya Namaskar. Klasyczna wersja w połączeniu z 12 mantrami słonecznymi. Każda mantra przypisana jest do poszczególngo elementu. Jest to starowedyjska praktyka angażująca ciało, oddech oraz umysł. W klasycznym wydaniu tak właśnie należy ją wykonywać.
 • 6x spacer medytacyjny w naturze (plaża, las), trening uważności, uziemienie.
 • 6x joga Vinyasa, która jest spójnym i barwnym tańcem ducha z materią. To doświadczanie siebie w różnych kształtach, które mają konkretne odniesienie w kreowaniu i przepływie energii. W wymiarze fizycznym pomaga rozwijać równomiernie całe ciało. Zdrowa i przyjemna droga do uzyskania wymarzonej sylwetki.
 • 3x joga Nidra, będąca wewnętrzną podróżą prowadzącą do wyciszenia i pełnego poznania siebie. Polega na obserwowaniu i doświadczaniu wszystkiego co pojawia się w obrębie ciała i ducha. Praktyka wieczorna zawiera również medytację z mantrą.
 • 3x grupowa sesja dźwiękowa z użyciem kamertonów (zamiennie z powyższym). Doświadczenie wibracji kamertonów skali Pitagorejskiej wprowadza w proces usuwania blokad przepływu energii, harmonizuje czakry. Dostrojone czakry uruchamiają mechanizmy odnowy i samoleczenia na poziomie komórkowym. Magiczne Solfeggio pomogą w procesie oczyszczania z wzorców zapisanych w ciele i umyśle ograniczających świadomość tego, kim jesteśmy. Natomiast kamertony narządowe wesprą pracę organów i procesy zachodzące w ciele.

Na zakończenie będzie możliwość skorzystania z wedyjskiej ceremonii ognia zwanej Arati, w trakcie której uczestnicy przyjmują na siebie światło wiedzy i pokoju. W Indiach rytuał ten praktykowany jest jako niezbędny element Bhakti jogi, czyli jednej ze ścieżek prowadzących do prawdy uniwersalnej.

wyżywienie:

Dieta słowiańska, czyli naturalny powrót do korzeni:

 • 1500 kcal lub 1800 kcal
 • dieta wegetariańska
 • autorska mieszanka ziół poprawiająca przemianę materii
 • nieograniczona woda mineralna o właściwościach oczyszczających komórki i ożywionej strukturze

ponad to:

 • Dostęp do Feel Well Caffe i ChilloutZone
 • Dostęp do tarasu słonecznego
 • Nieograniczony dostęp do basenu
 • Wieczory tematyczne, spotkania, prelekcje, gry planszowe I wiele innych… w Feel Well Caffe
 • Uroczysty wieczór pożegnalny/Grill przy kieliszku wina

Cena warsztatów: 800 zł/ za osobę + nocleg z pełnym wyżywieniem (5 posiłków dziennie) od 205 do 320 zł/za noc/za osobę w zależności od sezonu i rodzaju pokoju

Cena pakietu w sezonie niskim od 2 235zł*
Cena pakietu w sezonie średnim od 2 340zł*
Cena pakietu w sezonie wysokim od 2 480zł*

*ośrodek sprzedaje tylko pełne pakiety z warsztatem , noclegiem i wyżywieniem.

Joga
Joga jest żywą nauką, która zaczęła się rozwijać przed tysiącami lat i rozwija się nadal. Jej początków należy szukać w mrokach przeszłości. Uważana była za boską naukę życia, odkrytą podczas medytacji przez oświeconych mędrców. Pierwsze wzmianki o jodze datowane są na rok 3000 p.n.e. Jest to najstarszy na świecie system rozwoju osobowego obejmujący ciało, umysł i ducha. Każdy może praktykować jogę. Wystarczy tylko gorące pragnienie zdrowszego pełniejszego życia. Postawy jogi, czyli asany, ćwiczą każdą część naszego ciała, rozciągają i tonizują mięśnie oraz działają korzystnie na stawy i kręgosłup. Oddziałują nie tylko na ogólną strukturę i mięśnie szkieletowe, ale także na narządy wewnętrzne, gruczoły i nerwy utrzymując cały organizm w znakomitym zdrowiu. Joga likwiduje napięcie fizyczne i umysłowe wyzwalając rozległe zasoby energii. Ćwiczenia oddechowe jogi, znane, jako pranayama, ożywiają ciało oraz pozwalają kontrolować umysł, pozostawiając uczucie wyciszenia i świeżości, a praktyka pozytywnego myślenia i medytacji wzmagają jasność i siłę umysłu oraz zdolność koncentracji.
Joga Nidra
Relaksacja w jodze nazywaną jest jogą nidrą, co oznacza „jogę snu psychicznego, świadomy sen”. Świadomy sen w ujęciu jogi to próba kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń i wprowadzenie organizmu w stan odprężenia psychosomatycznego. Nidra joga nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, nie jest ucieczką od realnych obowiązków i świata, nie jest osobną szkołą jogi. Joga Nidra jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą nas do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie. Jest wewnętrzną podróżą, która polega na obserwowaniu i doświadczaniu tego wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała i ducha. Podstawowym jej celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu tj. stanu rozluźnienia, dobrego samopoczucia i integracji. Nidra joga jest techniką wprowadzania ciała i umysłu w świadomy stan relaksu, za którym każdy tęskni. Potrzeba głębokiej relaksacji jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Towarzysząca głębokiej relaksacji cisza jest próbą opisania istoty doświadczenia jogi nidry w kategoriach nie tylko braku negatywnych bodźców czy braku hałas, ale również braku tych bodźców, które napędzają nasze myśli, wyobrażenia i emocje. Z drugiej strony nie oznacza to, że w czasie joga nidry niema dźwięków, myśli, emocji i wyobrażeń. One są, ale ich natura jest głębsza i prawdziwsza. Ukazują się w momentach spokoju i wewnętrznego wyciszenia, toteż nie powodują chaosu i dysharmonii. Stan odprężenia uzyskany w czasie sesji joga nidry przejawia się na kilku płaszczyznach. Są to:
⦁ Rozluźnienie napięcia mięśniowego
⦁ Zrelaksowanie organów wewnętrznych
⦁ Zrównoważony nastrój i samopoczucie psychiczne
⦁ Optymalna aktywność i poziom energii
⦁ Przywrócenie funkcji organizmu do homeostazy
⦁ Normalizacja ciśnienia tętniczego
⦁ Regeneracja organizmu na poziomie komórkowym, mentalnym i duchowym
Istnieją naukowe badania dowodzące, że relaksacja skutecznie obniża ciśnienie krwi a regularne praktykowanie asan i pranayam może przynieść ulgę w różnego rodzaju niedomaganiach np. takich jak: artretyzm, miażdżyca, przewlekłe zmęczenie, astma, żylaki, choroby serca, problemy ze snem. Obecnie nie budzi najmniejszej wątpliwości skuteczność jogi, jako środka zarówno zapobiegawczego, jak i leczniczego.
Dźwiękoterapia dogłębna – komórkowa. Kamertony.
Fale dźwiękowe kamertonów działają na głębokim i potężnym poziomie zaawansowania umysłu, ciała i ducha jednocześnie. To muzyka, która budzi duszę, wydobywa jej piękno, daje ukojenie, przywraca harmonię i spokój wewnętrzny. Doświadczając wibracji kamertonów skali Pitagorejskiej wejdziemy w proces usuwania blokad przepływu energii, zharmonizujemy czakry. Dostrojone czakry uruchomią mechanizmy odnowy i samoleczenia na poziomie komórkowym. Magiczne Solfeggio pomogą w procesie oczyszczania z wzorców zapisanych w ciele i umyśle ograniczających świadomość kim jesteśmy. Natomiast kamertony narządowe wesprą pracę organów i procesy zachodzące w ciele.
Czego możesz doświadczyć podczas sesji z kamertonami?
– głęboki relaks i regeneracja,
– oczyszczenie ciała i umysłu z toksycznych myśli i emocji,
– pozbycie się wewnętrznego chaosu i niepokoju,
– wyraźna poprawa samopoczucia,
– balans,
– odporność,
– poprawa pamięci i koncentracji,
– podniesienie samooceny i pewności siebie
– większa świadomość i połączenie ze swoją Wyższą Jaźnią

„Każdy rezonans i wibracja kamertonów prowadzi do właściwej fizjologii, przywracających zdrowie cykli naszego ciała, prowadząc do naturalnego zdrowia. Stosowanie pobudzania, jak również wytwarzanie właściwego balansu energetycznego ciała fizycznego i subtelnego za pomocą kamertonów powoduje uzdrowienie i przynosi harmonię wewnętrzną.” Barbara Angel Romanowska

CENA: od 2 235 zł
termin
8-15.05.2021
termin
26.06-3.07.2021
termin
24-31.07.2021
termin
21-28.08.2021
termin
25.09-2.10.2021
tabela cen
7 nocy
pełne wyżywienie
ZAREZERWUJ
INSTRUKTORZY
Dagmara i Łukasz
Prowadzący

Dagmara Misiura
Słuchając mądrości ciała pracuję z jogą i tańczę. Poprzez te praktyki pogłębiam zrozumienie wielu poziomów ludzkiego istnienia.
Pierwszy kontakt z treningiem miałam w wieku 6 lat, kiedy rodzice zaprowadzili mnie na gimnastykę artystyczną. Po kilku latach gimnastyka przerodziła się w taniec, w którym realizuje się do dziś. Na przestrzeni wielu lat odkrywałam i próbowałam coraz to nowych odmian tańca. Wielokrotnie brałam udział w turniejach i pokazach tanecznych. Przez wiele lat tańczyłam z grupą taneczno akrobatyczną.
W 2012 roku weszłam na ścieżkę instruktora fitness, ukończyłam kursy w szkole OpenMind (aerobic, step, body building, stretching&relaks) i zaczęłam prowadzić swoje pierwsze zajęcia. Przestałam traktować pracę z ciałem jako rozwój wyłącznie fizyczny. Dostrzegłam nierozerwalny związek pomiędzy psychiką, a funkcjonowaniem ciała. W 2014 roku zostałam międzynarodowym instruktorem BodyArt. Licencję zdobyłam w renomowanej szkole Roberta Steinbachera. W 2016 r. postanowiłam zrobić kurs nauczycielski Hatha Jogi dzięki Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej w Częstochowie, w 2018 r. ukończyłam kurs 200TTC pod okiem Andrew Garretta oraz 300TTC (Vinyasa/ Hatha/ Yin) w Earth Yoga Village w Indiach.
W swojej pracy integruję różne techniki pracy z ciałem, umysłem, emocjami i świadomością.
Jedną z nich jest dźwięk. Ukończyłam wszystkie stopnie kursu Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej prowadzonego przez Akademię Dźwięku dr Barbary Romanowskiej, zyskując certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej uprawniający do prowadzenia muzykoterapii na poziomie komórkowym.
Pasjonują mnie naturalne techniki przywracania harmonii (uzdrawiania). Mam za sobą liczne warsztaty z TCM i Ajurwedy.
Osobista misja: Odkrywanie i wspieranie indywidualnego potencjału człowieka, budzenie kobiecej mocy.

Łukasz Szyszka
Witaj. Mam na imię Łukasz i jestem wielkim miłośnikiem jogi oraz technik relaksacyjnych. Po raz pierwszy z jogą zetknąłem się w 2004 roku na studiach, ale tak naprawdę już od dzieciństwa temat był mi znany za sprawą rodziców, którzy byli otwarci na nauki dalekiego wschodu i dlatego też książki o tej tematyce zawsze były obecne w domu. Po dwu letniej praktyce i przygotowaniach w 2006 roku postanowiłem zrobić kurs instruktora jogi TTC Sivananda Teacher Training Course. Od tego momentu cała wiedza powróciła do mnie, którą przyswajam z wielkim entuzjazmem. Spotkania z różnymi nauczycielami i joginami oraz własna praktyka systematycznie pogłębiają wiedzę. Czując, że to wielkie dobro, którego sam doświadczam postanowiłem nauczać jogi. Na swojej drodze spotkałem kilku mistrzów fizycznych i niefizycznych, dzięki którym czuję wielkie powołanie do dzielenia się energią. Byłem organizatorem cyklicznych akcji „joga w parku”, które odbywały się terenie Śląska i małopolski. Pracowałem także w Katowickim szpitalu miejskim na oddziale rehabilitacji kardiologicznej stosując u pacjentów techniki relaksacyjne (joga nidrę) oraz wykorzystując dźwięk, jako formę terapii. Jest to pierwsza tego typu metoda w Polsce i wraz z lekarzami cały czas badamy efekty, które na dzień dzisiejszy pozwalają stwierdzić fantastyczne rezultaty w formie poprawy zdrowia i jakości życia. Moją pasją jest przyroda i ciągłą nauka.

U Nas w feel wszystko przygotowane jest pod aktywność i zdrowy odpoczynek, jeżeli tak jak my, lubisz się ruszać i zwracać uwagę na to co jesz, kochasz morze i naturę, to przyjedź do nas i skorzystaj z oferty skrojonej dla Ciebie!

morze
surf
spa
taras do opalania
basen
gym
sauna 3x
surf caffe
fitfood
cennik i ważne informacje :
Pokój /1 os. /1 noc z wyżywieniem w cenie
Sezon niski
03.04-24.04.2021
od 26.09.2021
Sezon średni
24.04 - 26.06.2021
28.08 - 25.09.2021
Sezon wysoki
26.06 - 28.08.2021
WARSZTATY + ZAJĘCIA /1 osoba /za 6 dni
jedno miejsce w 2-os pokoju
205 zł/za noc
220 zł/za noc
240 zł/za noc
800 zł/za osobę
1-os
235 zł/za noc
255 zł/za noc
280 zł/za noc
800 zł/za osobę
1-os lux
265 zł/za noc
290 zł/za noc
320 zł/za noc
800 zł/za osobę
2-os lux
235 zł/za noc
255 zł/za noc
295 zł/za noc
800 zł/za osobę
3-os lux
235 zł/za noc
250 zł/za noc
280 zł/za noc
800 zł/za osobę
Apartament (2 pokoje + kuchnia)
250 zł/za noc
265 zł/za noc
310 zł/za noc
800 zł/za osobę

Zmiany zasad wystawiania faktur

jeżeli nie posiadasz danych firmowych do faktury (w tym NIP-u) podczas składania rezerwacji, to od 1 stycznia 2020, sprzedawca usług (Feel Well Ewinga Piękoś, Samer Tarcha) może nie wystawić Ci faktury na dane firmowe.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na dane firmowe podaj NIP oraz dane firmy.

Obiadów w soboty nie serwujemy.
Nie prowadzimy diet z alergiami pokarmowymi (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska itp.). Dostępna jedynie dieta wegetariańska lub dieta zwykła (mięsna).

 • miejsce parkingowe 10 zł/za dobę (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
 • pobyt pupila (do 15kg) 30 zł/za dobę/za jednego pupila